Drugsvergiftiging: dit zijn de symptomen en hoe u het kunt overwinnen?

Drugsvergiftiging is een aandoening die wordt veroorzaakt door fouten bij het gebruik van medicijnen, zowel te hoge doses als fouten bij het combineren van medicijnen. Symptomen en manieren om met drugsvergiftiging om te gaan, kunnen verschillen, afhankelijk van het type medicijn dat wordt gebruikt.

Geneesmiddelvergiftiging treedt meestal op bij patiënten die meer dan één type medicijn gebruiken, zodat ze de effecten van geneesmiddelinteracties ervaren, bij oudere patiënten, kinderen of mensen met psychische problemen. Drugsvergiftiging kan ook optreden als een persoon drugs gebruikt met drankjes of voedsel die het medicijn tot giftige verbindingen kunnen maken, zoals alcohol.

Bovendien kunnen sommige mensen gevoeliger zijn voor bepaalde stoffen in het medicijn, dus zelfs normale doses kunnen vergiftiging veroorzaken.

Symptomen van drugsvergiftiging

Symptomen van drugsvergiftiging kunnen variëren, afhankelijk van het type en de dosis van het gebruikte medicijn, evenals de gezondheidstoestand van de persoon bij het innemen van het medicijn. Symptomen van drugsvergiftiging zijn ook vaak bijwerkingen van het medicijn, maar met een hogere ernst.

Enkele van de meest voorkomende symptomen die kunnen optreden bij iemand die een drugsvergiftiging heeft, zijn de volgende:

  • Spijsverteringsstoornissen, zoals misselijkheid, braken of bloed braken, maagpijn, diarree en bloeding in het maagdarmkanaal.
  • Pijn op de borst.
  • Snellere hartslag (hartkloppingen op de borst).
  • Moeite met ademhalen of kortademigheid.
  • Duizeligheid of hoofdpijn.
  • aanvallen.
  • Verminderd bewustzijn, zelfs tot coma.
  • Blauwachtige huid of lippen.
  • Balans kwijt.
  • Verwarring of rusteloosheid.
  • hallucinatie.

Zoals eerder gezegd, kunnen de symptomen van drugsvergiftiging verschillen, afhankelijk van het type medicijn dat vergiftiging veroorzaakt. Iemand die bijvoorbeeld is vergiftigd door opioïde medicijnen, zal klinische tekenen en symptomen ervaren zoals vernauwde pupillen, vertraagde ademhaling, zwakte, misselijkheid, braken, veranderingen in de hartslag en minder alert worden.

Terwijl paracetamolvergiftiging symptomen van slaperigheid, toevallen, maagpijn, misselijkheid, braken, leverbeschadiging, tot coma kan veroorzaken. Overdosering van paracetamol is zeer gevaarlijk en verschijnt meestal pas drie dagen nadat het medicijn is ingenomen.

Eerste hulp bij drugsvergiftiging

Als iemand een drugsvergiftiging krijgt, bel dan onmiddellijk een ambulance of breng hem naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, zodat hij zo snel mogelijk kan worden behandeld. Terwijl u wacht op medische hulp, kunt u het volgende doen:

  • Controleer de hartslag, het ademhalingspatroon en de luchtwegen. Voer cardiopulmonale reanimatie of reanimatie uit, namelijk kunstmatige beademing en borstcompressies, als de patiënt niet reageert op een oproep, niet ademt, geen hartslag hoort en geen pols voelt.
  • Laat of vertel de patiënt niet te braken, tenzij medisch personeel dit adviseert.
  • Als de patiënt uit zichzelf braakt, wikkel dan onmiddellijk een doek om uw handen en reinig vervolgens de luchtwegen (keel en mond) van het braaksel.
  • Voordat de paramedici komen, leg je het lichaam van de patiënt naar links en zorg je ervoor dat de patiënt zich in een redelijk comfortabele positie bevindt.
  • Geef de patiënt geen eten of drinken waarvan wordt gedacht dat het het gif neutraliseert, zoals azijn, melk of citroensap.
  • Als de persoon bewusteloos is, mag u niets in zijn mond geven of stoppen.

Het is belangrijk voor u om aandacht te besteden aan hoe om te gaan met drugsvergiftiging of een overdosis en enkele van de dingen te vermijden die hierboven zijn verboden, om de toestand van mensen met drugsvergiftiging niet te verergeren.

Nadat de medische hulp is gearriveerd, legt u aan de arts of medisch officier uit over de gebruikte medicijnen en de symptomen die optreden nadat de patiënt een vergiftiging heeft ondergaan.

Omgaan met drugsvergiftiging moet worden gedaan door een arts in het ziekenhuis. Patiënten met drugsvergiftiging hebben vaak een ziekenhuisopname nodig, zodat hun toestand continu kan worden gecontroleerd.

Als u per ongeluk de verkeerde heeft ingenomen of te veel van uw geneesmiddel heeft ingenomen en u zich zorgen maakt om vergiftigd te raken, wacht dan niet tot de symptomen verschijnen. Ga onmiddellijk naar de afdeling spoedeisende hulp van het dichtstbijzijnde ziekenhuis voor hulp.